Co jest potrzebne…

Jak pokazują badania medyczne parametry nasienia współczesnego mężczyzny znacznie się obniżyły. Stres, przepracowanie, W-fi, metale ciężkie, wszystko to wpływa negatywnie na jakość męskiego nasienia. Często przez słabe nasienie para zostaje skierowana na In-Vitro. Czy zawsze musi tak być? Czy nic nie można zrobić?

WITAMINY Z GRUPY B

W badaniach klinicznych, przeprowadzonych w Kanadzie, zostało potwierdzone i udokumentowane, że witaminy z grupy B poprawiają parametry nasienia, takie jak: całkowitą liczbę plemników, ich koncentrację, ruchliwość i ruch postępowy. Witamina B jest odpowiedzialna za prawidłową budowę DNA, czyli materiału genetycznego, obecnego także w plemnikach. Zaś witamina B3, czyli niacyna, bierze udział w syntezie hormonów płciowych, np. testosteronu. Wśród witamin z grupy B znaczenie dla męskiej płodności ma m.in. witamina B5, zwana też kwasem pantotenowym. Jest on niezbędny do biosyntezy wielu hormonów.

WITZ
20171207_185730

Witamina C 

Witamina C jest ważnym przeciwutleniaczem wpływającym na nasienie, jej funkcja sprowadza się do ochrony DNA plemników przed uszkodzeniami przez wolne rodniki. Zapobiega ona także zlepianiu się plemników. Jej niedobór oprócz zmniejszej odporności i osłabienia organizmu, skutkuje mniejszą ruchliwością plemników oraz spadkiem ich liczby. Witamina ta poprawia także stopień wchłaniania mikroelementów,  które biorą udział w tworzeniu spermy.

Glutation

Każda żywa komórka jest zdolna do wytwarzania reaktywnych form tlenu, takich jak: anionorodnik ponadtlenkowy, rodnik hydroksylowy, tlen singletowy czy nadtlenek wodoru. Cecha ta dotyczy również męskich komórek rozrodczych. W wyniku nadmiernego wytwarzania reaktywnych form tlenu lub wyczerpania możliwości kompensacyjnych układu antyoksydacyjnego w nasieniu, dochodzi do stresu oksydacyjnego. Stres oksydacyjny jest jednym z powodów niepłodności.  Ważną funkcję w neutralizacji reaktywnych form tlenu pełni glutation.

GLUT

Dzięki naszym terapiom wiele par uniknęło procedury In-Vitro i poczęło swoje dzieci naturalnie.