Osoby aktywne fizycznie skupiają głównie swoją uwagę na treningu i spalaniu zbędnych kalorii. Często jednak zapominają o dostarczaniu niezbędnych witamin i minerałów, a przecież związki te są katalizatorami wielu procesów biochemicznych organizmu.

WITAMINA B

Wysiłek fizyczny powoduje, że wzrasta zapotrzebowanie na dostarczane z zewnątrz witamin z grupy B. Ich zbyt mała podaż może prowadzić do awitaminozy (niedoboru witamin) i osłabienia wydolności psycho-fizycznej całego organizmu. Jedną z najważniejszych witamin z grupy B jest witamina B12, zwana cyjanokobalaminą. WItamina B12 wspiera nie tylko procesy anaboliczne, ale również przyrost siły i wzrost wydolności treningowej. Wpływa pozytywnie na produkcję i funkcje erytrocytów, których zadaniem jest dostarczanie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Lepsze dotlenienie i odżywienie mięśni skutkuje poprawieniem efektywności ich pracy i w konsekwencji prowadzi do wzrostu wydolności organizmu.

glutation

Solcoseryl

Solcoseryl często stosowany jest przez sportowców w celach regeneracyjnych oraz odpowiedniego dotlenienie komórek, a to z kolei wpływa na lepszą kondycję, szybką regenerację, a tym samym lepszą wydolność i poprawę wyników sportowych. Solcoseryl poprawiając transport i magazynowanie tlenu i glukozy, a także zwiększając ich wewnątrzkomórkowe wykorzystanie, chroni komórki i tkanki zagrożone brakiem tlenu oraz tkanki zagrożone brakiem substancji odżywczych, poprawiając ich ogólny stan energetyczny i przebieg procesów naprawczych. Solcoseryl powoduje zwiększenie ilości tlenu dostarczanego do mięśni i jego wykorzystanie w sytuacjach wymagających dużego wysiłku fizycznego - co znacznie poprawia wydolność. Dlatego ma on duże zastosowanie w sportach wytrzymałościowych jak MMA, CrossFit, różnych dyscyplinach Olimpijskich oraz sportach wysokogórskich. Sportowcy ze względu na ciężkie i częste treningi bardzo przemęczają cały organizm i obciążają centralny układ nerwowy. Nadmierna ilość treningów, wpływa na pracę podwzgórza, przysadki i swoją drogą narządów endokrynnych. Solcoseryl posiadając właściwości neuromodulacyjne oraz neurotroficzne pomaga w utrzymaniu homeostazy ośrodkowego układu nerwowego oraz regeneracji uszkodzonych tkanek, reguluje przeżycie, rozwój i funkcje tkanki nerwowej.  Ponadto, chroni też przed niedotlenieniem mózgu, dzięki czemu wpływa bardzo pozytywnie na procesy w ośrodkowym układzie nerwowym odpowiedzialne za pamięć, uczenie się, percepcję oraz refleks. Dzięki wyżej opisanym funkcjom mamy zwiększoną akumulację metabolitów w trenowanej partii mięśniowej, zwiększone spalanie tłuszczu, lepszą sprawność i wytrzymałość mięśniową, przyspieszoną regenerację uszkodzonych pod wpływem treningu mięśni, polepszoną detoksykację, lepszą pracę serca oraz regenerację wątroby. To wszystko pozwala trenować częściej i ciężej.

Glutation

Glutation pomaga skrócić czas regeneracji po wysiłku, zmniejszyć zmęczenie i obolałość mięśni oraz poprawić formę. Sportowcy podczas treningu mogą zużywać nawet piętnaście razy więcej tlenu niż zwykle, zatem stres oksydacyjny jest głównym zjawiskiem zachodzącym podczas ćwiczeń fizycznych. Glutation pomimo swych doskonale zbadanych funkcji antyoksydacyjnych jest białkiem, które bez wątpienia odgrywa ogromną rolę w aktywności fizycznej oraz rozwoju i utrzymaniu formy sportowców i osób aktywnych fizycznie. Intensywne treningi wpływają na spadek jego zredukowanej formy. Zatem przyjmowanie antyoksydantów lub suplementów zwiększających poziom GSH wydaje się niezwykle użyteczne przed intensywnymi ćwiczeniami. Pamiętać należy, że glutation najlepiej działa w połączeniu z wit. C.

Sociaril
ozonoterapia

Ozonoterapia

Ozonowanie krwi to metoda z niesamowitym efektem już tego samego dnia. Przy zastosowanie kuracji seryjnej daje sportowcom niezwykłą poprawę kondycji fizycznej bez żadnych skutków ubocznych. Ozonowanie krwi daje podobne rezultaty co zażycie EPO – hormonu stymulującego produkcję erytrocytów - w jej wyniku wzrasta liczba czerwonych krwinek, które odpowiedzialne są za transport tlenu do wszystkich komórek organizmu, w tym oczywiście do mięśni. A im lepiej dotlenione są mięśnie, tym dłużej i wydajniej mogą pracować. Ozon podawany natomiast w niższym stężeniu mobilizuje funkcje obronne organizmu, aktywuje układ odpornościowy - co ma znaczenie przy leczeniu kontuzji i likwidacji stanów zapalnych oraz w działaniu prewencyjnym przed takimi stanami. Ponadto Ozonoterapia wyraźnie odmładza i zwiększa dotlenienie mózgu - co ma również niebagatelne znaczenie w sporcie.

OPINIE

 • Uprawiam sport zawodowy MMA. Jest to bardzo wymagający sport, który bardzo obciąża organizm. Gdy do codziennej suplementacji oraz diety dodałem konkretne i sprecyzowane kroplówki zacząłem zauważać zmiany. Moje ciało zaczęło się szybciej regenerować, organizm stał się bardziej wydolny, stałem się silniejszy i szybszy. Wszystkie braki witaminowe dostarczam teraz poprzez wlew. Jest to najlepsza forma dostarczenia do organizmu witamin, ponieważ wchłanialność jest najszybsza i najskuteczniejsza, a na tym właśnie zależało mi najbardziej.
  Polecam wlewy sportowcom i nie tylko 🙂

 • Gorąco polecam doładowania witaminowe i nie tylko ..
  Amatorsko uprawiam sport i pomimo codziennych obowiązków związanych z pracą zawodową oraz rodziną mam również energię na dodatkowe wyzwania 😉
  W trakcie terapii ozonowej zauważyłem szybszą regenerację oraz lepsze samopoczucie.
  Gorąco polecam dla wszystkich, którzy chcą się wzmocnić w naturalny sposób!!

 • Jako sportowiec jestem bardzo mile zaskoczona działaniem kroplówek witaminowych szybsza regeneracja, mniej kontuzji, lepszy sen, lepsze skupienie na treningach po robieniu wagi cudowne uzdrowienia !!! Polecam SPA WITAMINOWE we wroclawiu wspaniala fachowa opieka cudowna atmosfera mozna przyjsc i sie odprezyc, wyciszyc po ciezkim dniu a na dodatek naladowac porcja witamin 🙂

JEŻELI TRENUJESZ