Witaminy i minerały mogą skutecznie pomóc w odchudzaniu. Szczupła sylwetka jest nie tylko atrakcyjna, ale również pozwala zachować zdrowie na długie lata. Wśród witamin wpływających na odchudzanie najczęściej wymienia się witaminy z grupy B, witaminę C oraz witaminę D.

Konsultacja dietetyczna

Żeby proces redukcji wagi przebiegał efektywnie, bardzo ważne jest odpowiednie komponowanie posiłków. Pod okiem naszego dietetyka możesz mieć pewność, że dieta będzie odpowiednio dobrana do Twoich przemian metabolicznych i stylu życia. Dzięki temu odchudzanie nie będzie dla Ciebie udręką.

WITAMINY UŁATWIAJĄCE ODCHUDZANIE

Witaminy z grupy B

Witaminy z grupy B przyspieszają  metabolizm, umożliwiając uzyskanie pięknej i zgrabnej sylwetki. Witamina B1 i witamina B2 biorą udział w spalaniu węglowodanów, a witamina B7 pomaga przetwarzać kwasy tłuszczowe. Wszystkie one wpływają również na pracę tarczycy - a wiadomo, że problemy z tym organem mogą powodować również kłopoty z wagą. Witaminy B6  ma niezwykłą właściwość uaktywniania energii zamkniętej w komórkach tłuszczowych. Jest też ważnym składnikiem koenzymów biorących udział w przemianach białek, aminokwasów i tłuszczów. Należy pamiętać, że witaminy te działają synergistycznie i należy je suplementować wszystkie razem w odpowiednich dawkach.

agnieszka

Witamina C

Witamina C jest również bardzo ważna dla zdrowia i szczupłej sylwetki, ponieważ odgrywa istotną rolę w syntezie noradrenaliny, substancji wydzielanej przez nadnercza, która wpływa na proces magazynowania tłuszczu. Witamina C zapewnia wchłanianie żelaza w organizmie i przeciwdziała zmęczeniu. Jednym ze skutków niedoboru witaminy C jest obniżenie wydolności fizycznej. W konsekwencji mamy gorsze samopoczucie, nie możemy prawidłowo ćwiczyć i spalać odpowiedniej ilości kalorii. Witamina C uczestniczy we wszystkich etapach eliminacji tłuszczu zapasowego – poczynając od hamowania produkcji i rozbijania jego molekuł, poprzez transport do przemian energetycznych, na procesie samego spalania kończąc swoją misję. Jest niezwykle przydatna przy zbijaniu wagi w sportach z limitami wagowymi oraz kształtowaniu startowej formy – we wszystkich dyscyplinach sylwetkowych.

Witamina D

W ciągu ostatnich lat przeprowadzono wiele badań dotyczących zależności pomiędzy poziomem witaminy D w organizmie, a występowaniem nadwagi. Zaobserwowano, że u osób, których masa ciała jest powyżej normy częściej występuje niedobór tej witaminy. Witamina D jest hormonem informacyjnym, który mówi ciału czy jest zima czy lato. Jeżeli mamy niski poziom tej witaminy, ciało niezależnie od pory roku dostaje sygnał, że jest zima i trzeba przybierać na wadze. Redukcja wagi jest wtedy utrudniona. Jeżeli chcesz wspomóc swoje odchudzanie, Twój poziom witaminy D3 powinien wynosić 80 ng/ml.

witD

Szczupła sylwetka jest nie tylko atrakcyjna, ale również pozwala zachować zdrowie na długie lata.