Budzisz się o poranku po imprezie suto zakrapianej alkoholem i już od momentu otworzenia oczu wiesz, że to będzie bardzo trudny dzień. Wszystko to przez kaca, czyli zespól dolegliwości pojawiających się po wypiciu zbyt dużej ilości napojów wyskokowych. Czujesz się rozdrażniony i smutny. Oprócz tego jesteś szczególnie wrażliwy na wszelki hałas. Masz wstręt do jedzenia bądź wręcz przeciwnie – zjadasz takie porcje posiłków, których normalnie nie zdołałbyś spożyć. Nie możesz się na niczym skoncentrować, nie mówiąc już o pracy.

3 KROKI DO LEPSZEGO SAMOPOCZUCIA

Pierwsza kroplówka

nawodnienie, wypłukanie alkoholu

Druga kroplówka

wyrównianie poziomu glukozy

Trzecia kroplówka

uzupełnienie utraconych witamin 

WPŁYW ALKOHOLU NA ORGANIZM

Odwodnienie

Szalone pragnienie to niewątpliwie skutek działania alkoholu na przysadkę mózgową. Jedną z jej rozlicznych funkcji jest pobudzanie wydzielania wazopresyny, która przeciwdziała odwodnieniu organizmu. Alkohol drastycznie zaburza wydzielanie wazopresyny. Jej niedobór sprawia, że woda nie jest resorbowana wystarczająco skutecznie. Dochodzi do odwodnienia.  kurczy się mózg, bo organizm zabiera płyny z organów, które mają go najwięcej. Mózg jest liderem. Objawem obkurczenia mózgu jest charakterystyczny tępy ból głowy na kacu. Odwodnienie wiąże się również z utratą magnezu i potasu. Organizm, neutralizując alkohol, zabiera wodę i elektrolity z tkanek, co sprzyja jego zakwaszaniu, zaburza procesy przewodnictwa nerwowego i przyspiesza procesy starzenia skóry.

LEK2
G5

Glukoza

Alkohol obniża poziom glukozy we krwi, paliwa niezbędnego dla centrum zarządzania, czyli mózgowi. Przy jego osłabionych funkcjach świat się wali...dochodzi do hipoglikemi. Objawy niewielkiego niedocukrzenia to: ból głowy, zmęczenie, rozdrażnienie, wilczy głód; drżenie mięśni; przyspieszone bicie serca. Obniżenie poziomu cukru, nawet jeśli trwa krótko, powoduje niekiedy poważne uszkodzenia. Może wystąpić wówczas, gdy osoba pijąca alkohol jest niedożywiona. Wobec braku pożywienia, które dostarcza energii, naruszone zostają zapasy cukru w organizmie, a produkty przemiany alkoholu hamują tworzenie się glukozy z innych składników, takich jak aminokwasy. W rezultacie alkohol powoduje, że mózg i inne tkanki ciała zostają pozbawione glukozy, składnika potrzebnego do prawidłowego funkcjonowania i źródła energii. 

Witaminy i minerały

U osób po alkoholu dochodzi do znacznego obniżenia poziomu magnezu.  Przy niewystarczającej ilości magnezu dochodzi do zakłóceń przewodnictwa i do nadmiernej pobudliwości nerwowe. Niski poziom magnezu pociąga za sobą niedobór witaminy D, która z kolei umożliwia odpowiednie wchłanianie i odkładanie związków wapnia w tkance kostnej. Największe niedobory witaminowe spowodowane piciem alkoholu dotyczą witaminy B1, kwasu foliowego i witaminy A. Witaminy z grupy B są szczególnie wrażliwe na działanie takich używek jak alkohol, ponieważ są one nietrwałe: organizm pobiera z pożywienia bądź preparatów witaminowych tylko takie ich ilości, jakich potrzebuje. Niewykorzystana część ulega wydaleniu wraz z moczem, kałem bądź potem. Nadmiar tych witamin nie ulega zatem kumulacji w organizmie i dlatego może dochodzić do ich szybkiego niedoboru. Na skutek odwodnienia poziom potasu, magnezu i cynku znacząco spada. Kroplówka w tym przypadku w szybki sposób uzupełnia te niedobory.

Organizm wraca do równowagi.

MAGNEZ
  • Świetna klinika, profesjonalna obsługa, przychodząc tam czujemy się jak u sobie w domu, z czystym sumieniem mogę polecić każdemu kto ma problemy z niedoborem witamin.